THE WORLD 2 - NATUREL DÜNYA 2 ( 4 DVD ) / ATAKLI VİDEO

Yayınevi : ATAKLI VİDEO
Barkod Numarası : 9806667107240
Ürün Açıklaması
Donmuş Krallık

Dünyanın en soğuk yerlerine yapılan uzun bir yolculuk. Kuzey kutup dairesinde anne kutup ayısıyla yavrularını, yemek ararlarken takip ediyor ve sığ su fokları kolonisini ziyaret ediyoruz. Glacier Koyu her yıl olduğu gibi göç eden kambur balinalara ev sahipliği yaparken, Alaska Körfezi'nde deniz ayıları ve kürklü fok balıkları birbirleriyle mücadele ediyor. Patagonya Sahili'nin açıklarında katil balinalar bir sahildeki fok balıklarına saldırıyor ve Antartika'da soğuğa dayanıklı imparator penguenleri izliyoruz..

Yağmur Ormanı'nın Ruhu

Yağmur Ormanı'nın Ruhu, Peru'nun en uzak ve el değmemiş milli parkı olan Manu Biosphere Reserve'e yapılan unutulmaz bir yolculuktur. Yerli Machiguenga kabilesinin günlük yaşamlarından görüntülerle zenginleşen program, bölgenin doğal tarihiyle yerlilerin mitolojik hikayelerini ve efsanelerini birleştirerek anlatmaktadır. Yağmur Ormanı'nın Ruhu, toprağın hikayesini, bu çok uzak ve muhteşem bölgenin efsane ve mirasını anlatmaktadır.

Okyanusları Anlamak

Açık denizlerde kocaman ve gizemli bir dünya var. Keşfedilmemiş türlerin yaşadığı yerler, ölümcül hastalıkların tedavisi ve hava durumuna ilişkin ipuçları var. Bu dünya tehlikeli ve tehdit edici ama aynı zamanda da çok güzel ve çekici. Okyanusları Anlamak küresel ısınmayla ilgili birçok soruyu, okyanuslardaki akıntıları, rüzgarları ve hava sistemlerini inceleyerek cevaplıyor.

Uçlarda Yaşamak

Dünya tehlikeli yerleri olan bir gezegendir, ancak hayvanlar insanların yaşayamayacağı bölgelerde yaşamayı başarmıştır. Kutup ayısının kürkten paltosu, dağ keçilerinin ince havayı soluyabilmek için değişime uğramış akciğerlerini ve aşırı su basıncına karşı koyabilen jelatin gövdeli deniz anaları ve diğerlerini bu bölümde izliyoruz.
Ödeme Seçenekleri
Ürün Yorumları (0) Ürün Yorumları (0)
Beğendiysen Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.