SULTAN II. ABDÜLHAMİD / PRF.DR.MUHAMMED HARP/ Ark Kitapları

Markası : Ark Kitapları
Barkod Numarası : 9786055350291
Ürün Açıklaması

Osmanli sultanlari arasinda gerek sahsiyeti, gerekse de yönetim tarzi anlaminda en tartismali isimlerden biridir, Sultan II. Abdülhamid...

Saltanati döneminde hemen hemen tüm etkin sahsiyetlerin kendisine karsi oldugu Abdülhamid, yasadigi dönemde dahi agir ithamlara maruz kalmistir. Kan içici vampir, eli kanli katil, diktatör ve kizil sultan gibi isimlendirmelerle anilan ve saltanati süresince gün yüzü gösterilmeyen sultan, meshur bomba olayinda suikastla ortadan kaldirilmaya da çalisilmistir.

Ölümünden sonra gelisen hadiseler muhaliflerinin onunla ilgili düsüncelerinin yanlisligini ortaya koymus olmasina ragmen, hakkinda günümüzde dahi pek çok kimse tarafindan dillendirilen olumsuz ithamlarin, sultanin kisilik ve yönetimi üzerinde bir esrar perdesinin olusmasina sebep oldugu gerçegi de göz ardi edilmemelidir.

Vehim ve korkularinin gölgesinde yasadigini savunanlarin yaninda, ulu hakan ve cennetmekan gibi sifatlarla da anilan II. Abdülhamid, hakkinda en fazla konusulan ve yazi yazilan tarihi sahsiyetlerden biri olmayi sürdürmektedir.

Ödeme Seçenekleri
Ürün Yorumları (0) Ürün Yorumları (0)
Beğendiysen Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.