SUFİ PSİKOLOJİSİ / KEMAL SAYAR Timaş Yay.

Yazar : KEMAL SAYAR
Yayınevi : Timaş Yayınları
Barkod Numarası : 9789752637856
Ürün Açıklaması

Sufi psikolojisi üzerine çesitli yazilari bir araya getiren bu kitap, okurlara genis kapsamli ve zihin açici bir okuma vaat ediyor. Tasavvufun benlikten kurtulma pratigi olarak özetlenebilecek doktrini, günümüz psikoterapileriyle karsilastirildiginda ortaya anlamli bir sonuç çikar mi? ’’Sufi Psikolojisi’’nde okuyacaginiz makaleler bu sorunun cevabini ariyor.

Belleklerimize musallat olan unutkanlik hastaligini asarak, yüzyillardir bu topraklari yoguran, insanimizi mayalayan degerleri yeniden kesfe soyunmaliyiz. Yunus Emre’nin, Haci Bektas-i Veli’nin, Esrefoglu Rumi’nin, Mevlana Celaleddin’in ve daha pek çok gönül adaminin yeniden kesfedilmesi gerekiyor. Bu kesif, ülkemizin bilim ortamlarinda kültürel degerlerimizin hiçbir eziklik duymaksizin dolasima sokulmasiyla vücut bulabilir. Psikoloji kürsülerinde Mevlana’nin özgün psikoloji modellerini inceleyen tezler neden yapilmasin? Mutsuzlugun tirmandigi bir çagda, Sufi irfanina niçin kulak verilmesin?

Ruhun bilgeligine ulasmak için bilgeligin ruhuna nüfuz etmeliyiz. ’’Sufi Psikolojisi’’, yeraltindaki bu essiz hazineyi gün yüzüne çikaracak bir kilavuz niteliginde.

Ödeme Seçenekleri
Ürün Yorumları (0) Ürün Yorumları (0)
Beğendiysen Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.