OKULDAN ÇANAKKALEYE / İSMAİL ÇOLAK Nesil Yay.

Yazar : İSMAİL ÇOLAK
Yayınevi : Nesil Yayınları
Barkod Numarası : 9789752694378
Ürün Açıklaması
Gelibolu sirtlarinda milletçe fedakarliklarin tüm sinirlarini zorladik. En büyük fedakarliklarimizdan biri de gelecegin Türkiye´sinin aydin ve yönetici tabakasini bir mum gibi yakmak oldu. Bir hilal ugruna nice günesler Çanakkale ufuklarinda aydinlik yarinlarimizin teminati olarak batip gitti.
Çanakkale´de, Istanbul ve çevre illerden gönüllü olarak cepheye giden üniversiteli genci, lise ögrencisi, ögretmeni, medrese talebesi, müderrisi, tekke seyhi ve dervisi ile topyekun bir ’irfan ordusu’ da çarpisti. Egitim neferlerimiz, okullarini birakip cepheye kostular ve tatli canlarini vatanlarina siper ettiler.
Anadolu-Islam karakolunun son kalesi Çanakkale´yi geçilmez kilan destansi mücadelede ’mektepli Mehmetlerin’ her türlü övgüye deger kahramanliklari hayati bir öneme sahiptir.
Mahserin Irfan Ordusu Okuldan Çanakkale´ye, Çanakkale Savasi´nin fazla bilinmeyen ve eksik birakilan çok özel bir kesitini gün isigina çikarmak maksadiyla hazirlandi. Ümidimiz bu eserin genç kusaklara milli bir suur ve kimlik asilamada katki saglamasidir.
Ödeme Seçenekleri
Ürün Yorumları (0) Ürün Yorumları (0)
Beğendiysen Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.