Edebiyat Hukuk ve Sair Tuhaflıklar - Cemal Bali Akal - Dost Kitabevi

Yazar : Dost Kitabevi
Yayınevi : Cemal Bali Akal
Barkod Numarası : 9789752985254
Ürün Açıklaması

Vicdan, hak, geçmis, bugün, pismanlik, yüzlesme, öteki, toplum, gerçek, kurmaca, niyet, hakkaniyet, suç, ceza, hafiza, kötülük, hüküm, adalet ve sair tuhafliklar…

Uzun yillardir edebiyat ve hukuk üzerine yazan ve dersler veren Cemal Bali Akal ile edebiyatçi-hukukçu Yalçin Tosunun hazirladigi, on iki yazari bir araya getiren Edebiyat, Hukuk ve Sair Tuhafliklar, edebiyat ve hukuk iliskisini farkli açilardan masaya yatiran, farkli okumalari cömertçe önümüze sunan bir yazilar toplami. Görmezden gelenlerin aksine, bu iliskinin söz ve yasa kadar eski bir birliktelik oldugunu bilerek cesur sorular soruyor: Edebiyat ve hukuk, birbirine benzese de bunu inkar eden, ezelden küs kardesler midir onlar yoksa birbirinden beslenen ve asla ayrilmayacak ikizler mi?

Sonuçta yasa da, hikaye de, ancak söz varsa vardir. Tuhafliklar da o noktada baslar zaten. Yalçin Tosunun dedigi gibi: “Hukuk da hikayeleri sever; tipki edebiyat gibi. Ne de olsa ikisi de sözcüklerden olusur. Gerçek ya da degil, sözcüklerse çok tehlikeli bir güç tasirlar içlerinde.”

Ödeme Seçenekleri
Ürün Yorumları (0) Ürün Yorumları (0)
Beğendiysen Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.