DÖRT MEZHEP İMAMI / PRF.DR AHMET ŞERBASİ / Özgü Yayınevi

Yayınevi : Özgü Yayınevi
Barkod Numarası : 9786055350765
Ürün Açıklaması

Dört mezheb imami, fikihçilarin ileri gelenlerinin imamlari / önderleridir. Onlar, doguda ve batida yayilmis olan dört mezhebin kurucularidir. Bu mezhepler, geçmiste oldugu gibi hal-i hazirda da meshurdur. Sözkonusu imamlar Ebu Hanife, Imam Malik, Imam Safii ve Ahmed b. Hanbeldir. Allah hepsinden razi olsun
Onlar, gökyüzünde, etrafi yildizlardan halelerle çevrilmis parlak dolunay gibi idiler.

Bu imamlardan her birinin hayatini okurken, yasadiklari çagi, dogumlarini, yetismelerini, hayatlarini, hocalarini, talebelerini, çalismalarini ve çalismada tuttuklari yolu, eserlerini, kitaplarini, özelliklerini ve ahlaklarini göreceksiniz.

Bu imamlarin hayatinda dikkat çeken bir husus da, her birinin, inanç ve görüsleri sebebiyle türlü eziyetler çekmeleridir; lakin, bu durum karsisinda güzel bir sekilde sabrederek insanlardan övgü ve Allah Tealadan bol sevab kazanmislardir.

Bu dört mezhebin imami, Allahin kitabi ile Rasulüllahin sünnetinden aldiklari güçlü yardimin yani sira sahip olduklari iman nuru, sabir ve gayretle bu muazzam kültürü meydana getirmislerdir.

Onlar, Kurani ezberlemisler, hadisleri toplamislar, kendilerinden öncekilerden ders almak suretiyle ilim tahsil etmislerdir. Onlar, nefislerini ve duygularini ibadet ve gece namazlari ile arindirmak suretiyle ihlaslarini ve kesin inançlarini artirmis kimselerdir.

Ödeme Seçenekleri
Ürün Yorumları (0) Ürün Yorumları (0)
Beğendiysen Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.