ÇOCUK SAHABİLER/ HİLAL KARA-ABDULLAH KARA / Nesil Yay.

Yayınevi : Nesil Yayınları
Barkod Numarası : 9789752695009
Ürün Açıklaması
 Çocukluk dönemi, fiziki gelisimin yani sira ahlak ve karakter yapisinin da sekillendigi dönemdir. Bu dönemin tekrari yoktur. Bu yüzden geri dönülmez hatalarin telafisi de olmayacaktir.
 Çocuk egitiminin en önemli unsurlarindan biri örnek insan profilidir. Zira çocuklar etrafinda olup bitenleri sürekli gözlemekte, görüp duydugunu tertemiz hafizasina kaydetmektedir. Bunun için anne-baba veya yakin çevre örneklik konusunda çok hassas ve duyarli olmalidir. Daha da önemlisi en iyi, en dogru ve en isabetli örnegin en güzel sekilde sunulmasi ve gösterilmesi gerekir.
 En iyi örnek kimdir?
 Bir Müslüman olarak bu sorunun bir tek cevabi vardir:
 Peygamber Efendimiz (a.s.m.).
 Efendimiz (a.s.m.) yalnizca bizim için degil, çocuklarimiz için de en ideal ve en mükemmel örnektir. Bunu saglama sorumlulugu hepimizin omuzlarindadir.
 Peki biz, anne-baba, yakin akraba veya toplum olarak böyle bir sorumlulugun farkinda miyiz? Bu sorumlulugun gereklerini yerine getirebiliyor muyuz? Insanligin yegane örnegi ve rehberi olan Efendimizin (a.s.m) çocuklara yaklasimini, uyguladigi egitim yöntemlerini yeterince biliyor muyuz?
 ’Çocuk Sahabiler’ isimli kitap iste bu önemli sorulara cevaplar sunma maksadiyla hazirlandi.
 Bu kitapta örnek birer anne-baba olmanin yollarini Sahabe-i Kiram´dan 70 yildiz misal sahsiyetin dilinden ögrenecek, hissedecek ve yasayacaksiniz. Siz yasadikça çocuklarinizin tertemiz ruhlarinda Nebevi bir gelecek, nurlu bir istikbal yesermeye baslayacaktir.
 
Ödeme Seçenekleri
Ürün Yorumları (0) Ürün Yorumları (0)
Beğendiysen Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.