Çocuk Hastalıkları - Barbara Capelle, Helmut Keudel/ Optimist Yay

Yayınevi : Optimist Yayınları
Barkod Numarası : 9789944186445
Ürün Açıklaması
Çocuk Hastalıkları

Belirtiler, Hastalık Seyri ve Tedavi Yöntemleri 

Ne yazık ki çocuklar bazen hastalanıyor. Suçiçeği, nezle, pamukçuk veya kızamıkçık… Bu kitapta çocuk hastalıklarıyla ilgili yararlı öneriler ve somut yardımcı bilgiler yer alıyor. 

En sık görülen bebek ve çocuk hastalıklarıyla ilgili önemli ve güncel bilgilere hızla ulaşabilirsiniz. 
Çocuğunuz için neler yapabilirsiniz? Doktor ne zaman devreye girmeli? Bu gibi sorularınıza deneyimle sınanmış yanıtlar veriliyor. 
Kitaptaki ilkyardımla ilgili yönlendirmelere kesinkes uyarak acil durumların üstesinden gelebilirsiniz. 

Hastalıkları tanımak, tedavi etmek ve hastalıklardan korunmak 

Çocuğunuz hastalandığında, endişeye kapılmayın, çocuğunuzu iyice gözlemleyin ve ne yapmanız gerektiğine karar verin. Bu rehber kitap size bu gibi durumlarda yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Kimi şikâyetlere siz de şefkatli bir bakımla ve hafif ilaçlarla şifa bulabilirsiniz; Size belirsiz ya da ciddi görünen belirtilerdeyse kesinlikle doktorunuza başvurmalısınız. 

Genellikle hastalıkların kendine has belirtileri vardır, bunlar arasında ateşin çıkması ya da ciltte beliren lekeler sayılabilir. Bu rehberde böylesi tipik belirtilerin toplu listesini bulacaksınız; böylece durum hakkında hemen net bir fikir geliştirebilir ve bilinçli bir şekilde tedavi seçeneklerine yönelebilirsiniz. 

Hastalıklardan korunmanın en iyi yolu koruyucu önlemlere uymaktır. Koruyucu taramaları ve aşıları ciddiye alın. Sağlıklı beslenme, yeterince hareket ve dinlenme çocuğunuzun sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için iyi bir zemin hazırlar.
Ödeme Seçenekleri
Ürün Yorumları (0) Ürün Yorumları (0)
Beğendiysen Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.