ARAP BAHARI MI İRAN ATEŞİ Mİ? / MAHMUT AKPINAR / AKÇAĞ YAYINLARI

Yazar : Mahmut Akpınar
Yayınevi : Akçağ Yayınları
Barkod Numarası : 9786053420705
Ürün Açıklaması
Ortadoğu'da ilginç şeyler oluyor ve çoğumuz olanların farkında değiliz. Zira yaşananlar medya üzerinden çok farklı şekilde takdim ediliyor. Gerçeklerden öte pazarlananlara inanıyoruz. Onları gerçek zannediyor ve büyük yanılgı içine giriyoruz.

Bize bir İran-batı kavgasından bahsediliyor; ama batının her müdahalesi İran'a yarıyor; bölgede ona alan açıyor. İsrail İran düşmanlığından dem vuruluyor; ama çıkarılan gürültünün altında menfaatlerinin örtüştüğünü; her birinin öteki üzerinden kendi politikalarını uyguladığını görüyoruz. Bir nevi düşman-kardeşler sanki.

Ortadoğu'ya güya "Bahar" gelecekti, şimdi kan ve barut kokusundan geçilmiyor. Bölge "demokratik!" hale gelecekti. Demokratikleşen ülke yok! Ama Mısır'a gelen kısmi demokrasi dahi bizzat batı desteğiyle darbelendi. Her yerde mezhep savaşları var ve bu gerilim sürekli körükleniyor. Etnik kutuplaşmalar, iç çatışmalar her yeri sarmak üzere. Ortadoğu'da bahar yok, fakat giderek yükselen "İran Ateşi"nden bahsedebiliriz.

Birileri bize yalan söylüyor!.. Birileri planlı ve hedefli bir şekilde Ortadoğu'yu bölüyor, parçalıyor ve vuruşturuyor. Yoksa Mr. Bush'un önce söyleyip sonra inkâr ettiği gibi yeni bir Haçlı saldırısına mı maruz Ortadoğu?

Bu kitapta Ortadoğu'da yaşananların bilinenlerden, bize sunulanlardan epeyce farklı olduğunu göreceksiniz...
Ödeme Seçenekleri
Ürün Yorumları (0) Ürün Yorumları (0)
Beğendiysen Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.