AMERİKANIN IRAK MACERASI / NEVZAT YALÇINTAŞ / KARAKUTU YAY

Yayınevi : Karakutu Yayınları
Barkod Numarası : 9789944714990
Ürün Açıklaması
Yüzyıllardır dünyanın en sıcak çatışma bölgelerinden biri olan Ortadoğu'da ABD'nin komşumuz Irak'ı işgal etmesiyle yeni bir döneme girildi. Beyaz Saray'ın komplo teorileri ve asılsız iddialarıyla Irak'ta yaşanan bu büyük trajedi hiç kuşku yok ki 21. yüzyıla damgasını vuran olayların en başında gelecektir!

Bu süreçte yaratılan Irak krizi karşısında Türkiye'nin duruşu ve ülke güvenliğini tehdit eden tehlikelere karşı aldığı önlemler bölgede oynayacağı etkin rolü etkilemiş ve etkilemeye de devam etmektedir.

Elinizdeki kitap Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş'ın ABD'nin Irak'ı işgalinden günümüze kadar yapmış olduğu değerlendirmeler ve gelişebilecek olaylarla ilgili analizleri içermektedir. Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, bir kronolojik sıra ile ABD'nin Irak işgali öncesi dünyanın siyasal konjektörünün yanı sıra işgal sonrası uluslararası ilişkilerin geldiği duruma ek olarak öncesi ve sonrası ile Türkiye'nin pozisyonunu adım adım gözler önüne seriyor.

İşgal ettiği topraklardan çekilmeye başlayan ABD'nin Irak macerasını Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş'ın kaleminden tarihe tanıklık ederek okuyacaksınız.
Ödeme Seçenekleri
Ürün Yorumları (0) Ürün Yorumları (0)
Beğendiysen Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.