ABİDE ŞAHSİYET MEHMET AKİF ERSOY / AZİZ ERDOĞAN Çınaraltı Yay.

Yazar : AZİZ ERDOĞAN
Barkod Numarası : 9786055563516
Ürün Açıklaması

Akif, yakin tarihimizde adindan çokça söz ettiren abide bir sahsiyettir. Mücadelesiyle, durusuyla, azmiyle örnek ve önderdir.

Halkla iç içe yasayan Akif, aydin kimligiyle toplumun aglayan gözü, sizlayan yüregi olmustur. Dün oldugu kadar bugün de evrensel degerlere bagliligi, vatanseverligi, feraseti, cesareti ve gönül zenginligiyle aramizda yasamaktadir.

Akif; hayata bagli, milletine sevdali, mert, hür edali, engin vefali, mümbit bir fikir adami ve güçlü bir sairdir. Siirde zirveyi yakalamis, sanati toplumun hizmetine sunmus, sanatiyla birlikte mücadelesini de samimiyetle ortaya koymustur.

Milletlerin büyüklügü, ilim, sanat, teknoloji ve fende yetistirdigi fikir adamlarinin ufku kadardir. Akif, çizdigi ufukla bu memleketin mihenk tasidir. Akif’in toplumun gönlünde taht kurmasinin nedeni, ne veteriner ne milletvekili ne de mevki sahibi olmasidir. Akif’e duyulan sevginin gerçek sebebi; yasadigi topragin gür sesi olmasidir.

Akif; adalet, merhamet, çaliskanlik, vatanseverlik, dogruluk ve dürüstlük gibi birçok degere sahip olmasiyla -dün oldugu gibi bugün de- gençlerimize ideal bir örnektir. 

Elinizdeki roman, gelecegin Asimlarini Akif’in yolunda yürümeye davet ediyor…

“Allah’a dayan, sa’ye saril, hikmete ram ol...
Yol varsa budur, bilmiyorum baska çikar yol.”

Ödeme Seçenekleri
Ürün Yorumları (0) Ürün Yorumları (0)
Beğendiysen Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.