TECVİDLİ PRATİK ELİFBA / ADEM KABLAN Nesil Yay.

Yazar : ADEM KABLAN
Yayınevi : Nesil Yayınları
Barkod Numarası : 9786051626840
Ürün Açıklaması

Bir haftada Kuran okumayi ögreniyoruz. Hem Türkçe, hem Arapça mahreç ve tecvidleri çok kisa sürede ögreneceksiniz. Türkçesini okurken bile mahreç ve tecvidleri uygulayabileceksiniz. Elifba egitiminde Arapça mahreçlere dikkat edilmemesi birçok yanlisi beraberinde getirmektedir. Çünkü Arapça harflerle Türkçe harfler tam olarak birbirini karsilamamaktadir. Ancak günümüzde Türkçe okunuslu birçok dua kitabi mevcuttur. Dolayisiyla dualarin, surelerin Türkçe harflerle okunmasi yanlistir.

Ancak biz kitabimizin elifba kisminda, harflerin özel durumlarini renklerle ve açiklamalarla belirttik. Dua kisminda da dualarin tecvidli, mahreçli bir sekilde okunmasini saglamak için isaretler gelistirdik ve dipnotlarla bu isaretleri açikladik. Böylece ögrencilerimiz surelerin ve dualarin okunusunu bastan düzgün ögrenmis olacaklar.

Kitabimiz vesilesiyle bir haftada Kuran0-i Kerim okumaya baslanabilecegi defalarca tecrübe edilmistir. Içerikteki örneklerin tamami da Arapçada karsiligi olan kelimelerden seçilmistir, uydurma kelimeler kullanilmamistir.

Ödeme Seçenekleri
Ürün Yorumları (0) Ürün Yorumları (0)
Beğendiysen Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.