SPK KREDİ DERECELENDİRME UZM.LİS.SIN.HAZ.TÜM KONULAR Akademi yay.

Barkod Numarası : 9789759138196
Ürün Açıklaması

Spk Kredi Derecelendirme Tüm Konular Özellikleri

Finansal piyasalardaki gelişmeler, enflasyonun düşmesiyle birlikte bankacılık sektörünün kredilere yönelmesi ve BASEL II düzenlemeleri kredi derecelendirme (rating) kavramının ön plana çıkmasına neden olmuştur.
Borçlanan kişi, şirket veya ülkenin anapara ve faiz ödemelerinden kaynaklanan yükümlülüklerini zamanında ve tam olarak yerine getirme güçlerinin bağımsız bir değerlendirmesi olan derecelendirme, bilgi akışının sağlanmasında üstlendiği rol açısından önem taşımaktadır.
Bu doğrultuda Sermaye Piyasası Kurulu da derecelendirme şirketlerinin kuruluşu ve çalışması konusunda son dönemde düzenlemeler yapmış bulunmaktadır. Bu düzenlemelerde, derecelendirme şirketlerinin ortakları ve çalışanları için 'Kredi Derecelendirme Uzmanlığı' sınavlarında başarılı olarak lisans alma zorunluluğu getirilmiştir.

Bu lisanslama sınavlarına başvurulanlara kaynak kitap olmak üzere hazırlanan Kredi Derecelendirme Uzmanlığı lisanslama sınavı 4 ayrı konudan oluşmaktadır.
'SPK Kredi Derecelendirme Uzmanlığı Lisanslama Sınavlarına Hazırlık ´TÜM KONULAR' kitabı, sınava girecek adaylara çalışma kolaylığı ve çok sayıda test çözümü ile bilgilerin kalıcılığını sağlamak açısından dördü çözümlü toplam 24 testin yanı sıra, güncel konu anlatımını da içermektedir. İlk baskısı kısa sürede tükenen kitabın 2. baskısı gözden geçirilerek ve güncellenerek hazırlanmıştır.

Ödeme Seçenekleri
Ürün Yorumları (0) Ürün Yorumları (0)
Beğendiysen Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.