KURT İLE YEDİ KEÇİ YAVRUSU / DÜNYA MASALLARI 1 Timaş

Yayınevi : Timaş Yayınları
Barkod Numarası : 9789752630314
Ürün Açıklaması
Dünyası hayal gücünün ürettikleri ile yoğrulan çocuklarımızın dünyasında masalların çok önemli bir yeri vardır. Bir çocuğa on nasihat öğreteceğimize, on nasihat hükmünde bir masal öğretmemiz daha faydalı olur.Emin olun ki o çocuk yetmişinde dahi, anlattığınız masalı hatırlayıp kendi torunlarına anlatıyor olacaktır.
Beş yaşındaki çocuğa 'Yabancılarla konuşma, yollarda fazla oyalanma!' diye yapacağınız uyarı pek faydalı olmayacaktır. Fakat Kırmızı Başlıklı Kız masalı bu konuda çocuğunuz için çok iyi bir nasihattir.
Çizmeli Kedi, çocukluğumuzda çoğumuzun yol arkadaşı oldu. Hansel ve Gratel şekerlemeden yapılmış evi yerken, o esrarengiz evi ağzımızın suyu akarak hayal ettik. Üvey annesi ve kız kardeşleri Sindirella'ya kötülük yaptıkça sinirlendik. Bremen Çalgıcıları'nın müziklerine biz de eşlik ettik. Yedi Cücelerle birlikte Pamuk Prenses'i uyandırmaya çalıştık. Keçi Yavrusu'na 'Sakın kurda kapıyı açma!' diye seslendik. Uyuyan Prenses'in uyanmasını, Kurbağa'nın Prens olmasını sabırsızlıkla bekledik. Fareli Köyün Kavalcısı'nın kaval sesini yüreğimizde hissettik.
Timaş, Grimm kardeşlerin dünya edebiyatına kazandırdığı, onlarca yıldır çocukların elinden düşmeyen bu masalları
. psikolojik danışmanların denetiminde hazırlanmış özgün metinlerle,
. neşeli bir üslupla,
. tüm sayfaları renkli resimli,
. 20.5x26 cm baskısıyla
çağımızın çocukları için hazırladı.

Hazırlayan: Şebnem Güvençer
Resimleyen: Hasan Ulukaya
Ödeme Seçenekleri
Ürün Yorumları (0) Ürün Yorumları (0)
Beğendiysen Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.