KURBANI BESLEMEK / KENZABURO OE Can Yayınları

Yazar : Kenzaburo Oe
Yayınevi : Can Yayınları
Barkod Numarası : 9789750726156
Ürün Açıklaması

Eeyore, görmek denilen sey, hayal gücünü kullanarak objeleri algilamaktan baska bir sey degildir ki.Eeyore, senin göz sinirlerin düzgün çalissaydi bile, hayvanlari hayal etme istegin olmadiktan sonra onlari yine göremezdin.Burada karsimiza çikan seyler, günlük yasantimizda görmeye alisik oldugumuz, onlari algilamak için hayal gücümüzü azicik bile çalistirmamiza gerek olmayan seyler degil Eeyore.

Misimanin, “Yasayan en büyük Japon yazarlarindan biri,” dedigi Kenzaburo Oe, kitaba adini veren “Kurbani Beslemek” adli uzun öyküsünde en siradan ve masum insanin nasil bir canavara dönüsebilecegini, salt mimiklerle bile irkçiligin nasil usul usul beslenebilecegini anlatir.

Can Yayinlarinin geçmiste üç ayri kitap olarak yayimladigi Kurbani Beslemek, Delilikten Kurtar Bizi ve Gözyaslarimi Silecegi Gün adli bu üç uzun öyküsünde Oe, çagdas dünyanin ugrastigi en sikici insani sorunlari yüksek bir edebi basariyla anlatiyor. Özgün dilinden yeniden çevrilen bu üç uzun öykü bu kez bir arada yayimlaniyor.

Ödeme Seçenekleri
Ürün Yorumları (0) Ürün Yorumları (0)
Beğendiysen Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.