KIZIL DOSYA / SHERLOCK HOLMES / NTV YAYINLARI

Yazar : SHERLOCK HOLMES
Yayınevi : NTV Yayınları
Barkod Numarası : 9786055813833
Ürün Açıklaması
Her şeyin başladığı nokta. Her polisiyeseverin aklına takılan sorunun cevabı... 
Sherlock Holmes ve Dr. Watson nasıl tanıştı? 
Polisiye edebiyatın en önemli dedektifi ile yakın arkadaşının öyküsü bu kitapta!

NTV Yayınları'nın ilk üçü büyük ilgi gören ÇİZGİ ROMAN POLİSİYE KLASİKLERİ serisinin dördüncü kitabı, KIZIL DOSYA! Conan Doyle'un SHERLOCK HOLMES'u yarattığı bu ilk kitapta ünlü dedektifin Dr. Watson ile tanışma hikâyesi yer alıyor. 

Sir Arthur Conan Doyle, SHERLOCK HOLMES'u yaratırken Edinburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki eski hocası Joseph Bell'den esinlendi. Bell'in titiz çıkarımları ve nesnel analizleri, bir "göz uzmanı" olarak Dr. Conan Doyle'un kendi meslek hayatında da önemli bir etkiye sahip olmuştu. Bell ne kadar ciddiyse o kadar cana yakın olan Watson adındaki hekim ise Holmes'un sadık dostu Dr. Watson için bir model oluşturdu. 

26 yaşında geleceği parlak bir doktor olan Arthur Conan Doyle KIZIL DOSYA'yı 1886 yılında altı haftalık bir sürede yazmış, yayın haklarını 25 sterlinlik hayli cılız bir meblağ karşılığında satmıştı. İşte dünyanın en ünlü hayali dedektifi Sherlock Holmes ve arkadaşı Dr. Watson'ın göründüğü ilk hikâye, KIZIL DOSYA.

"Renksiz hayat çilesinin içinden kızıl bir cinayet ipliği geçer..."
Kana bulanmış odada bir ceset bulunur, ama üzerinde tek çizik bile yoktur. Duvara bir ismin bir bölümü yazılmıştır. Ardından bir nikâh yüzüğü ortaya çıkar... Sherlock Holmes'un izini sürdüğü Londra'daki bir evden Amerika Vahşi Batı'sına uzanan bu çarpıcı öykü, onun çıkarım bilimi için emsal vaka oluşturuyor, ancak yeni arkadaşı Dr. Watson için en büyük esrar, Sherlock Holmes'un ta kendisi.
"...ve bizim görevimiz onu çözmektir!"
Ödeme Seçenekleri
Ürün Yorumları (0) Ürün Yorumları (0)
Beğendiysen Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.