BİL BUL OL ! / TOSUN BEKİR BAYRAKTAROĞLU Sufi Kitap

Yayınevi : Sufi Kitap
Barkod Numarası : 9786059778152
Ürün Açıklaması

Insan için derler ki, “gizli hazne”yi bilmek, Rabb’ini bulmak, hasili murad edildigi gibi kamil olmak macerasi için bu zemine indi. Kible’sini Sevgili’ye döndürmek, vechinden gayrisinin yok olacagi Hak Teala’ya kul olmak için... Zira rizasindan baska matlub, Kendisinden gayri maksud yoktur.
 
Bilmeye talip olmak gerek, bulmayi dilemek, olmaya didinmek... Insanin payina düsen bu. Bir seyhin elinden tutup ummana dalmaya, vira bismillah... Basi hayir olanin sonu da hayirdir.
 
“Allah Teala’ya hamd u sena ve Resul-i Zi-san’a salat u selamdan sonra bu kitabi elinde tutan ey dost, bilmis ol ki her Müslüman’in ve her Adem evladinin bilmesi icap eden seyleri ihtiva eden bu kelimeleri biz yazmadik. Hos, bu sözler bu fakir, hakir, pür-günah dudaklardan çikti amma asli Allahu Azimu’s-san’in ayetlerinden, Resul-i Zi-san’in hadis-i seriflerinden, iman ve irfan kilavuzu evliyaullah ve mesayih-i kiramdan toplandi; kendi inkisafimiz ve ihvan evlatlarimin irsadi niyetiyle...
 
Kirk küsur sene evvel rahmetli seyhim Muzaffer Ozak Efendi, bu fakire irsad müsaadesi verdigi zaman su ihtarda bulunmustu: ‘Sakin kendinden laf söyleme, sana ilham olunsa da, hakikatinden ve dinleyenlerin müstefid olacaklarindan emin olsan bile söyleme. Kur’an-i Kerim’den, hadis-i seriflerden, veliyaullahin sözlerinden ve mesayih-i kiramdan ve benden ögrendigin seyleri tekrar et ki alemi dogru yola iletecegin yerde sasirtma...’
 
Biz cesaret edip bilenlerden anladiklarimizi, dogrulugunu tasdik edip hayatimizda tatbik etmeye çalistigimiz sözleri nakletmeye gayret ettik. Tevfik ve inayet Allahu zü’l-Celal ve’l-Kemal Hazretleri’nden ola!”
 
Seyh Tosun Bayraktaroglu el-Cerrahi el-Halveti

Ödeme Seçenekleri
Ürün Yorumları (0) Ürün Yorumları (0)
Beğendiysen Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.