BATILILAŞMA CİNNETİNDE AYDINLARIN KARANLIĞI / CEMAL NAR / Özgü Yayınevi

Yazar : CEMAL NAR
Yayınevi : Özgü Yayınları
Barkod Numarası : 9786055350901
Ürün Açıklaması

Avrupa ve ona sonradan katilan ABD haçli savaslarini hiç birakmadi. “Batililasma” adiyla Tanzimattan beri sürdürdügü çabanin aslinda tek amaci vardir; Islamiyeti öldürmek. Iste Islam cografyasinda gördügünüz gibi bunu kismen basarmistir da. Peki, yerine neyi koydu? Hristiyanligi mi? Hayir, dinsizligi.

Dinsizlik ile nursuz kalan zavalli “Batici” ve “karanlik” aydinimiz hala “Batililasma, Avrupa ve Amerikayi her konuda örnek alarak gelisme ve kalkinmadir” der. “Her konuda” öyle mi? Söyle bakarsaniz ne kadar masum bir dava degil mi? Peki soralim; “her konuda” Bati degerleri alinirsa, Islami nereye koyacagiz? Ona yer kalmadigindan atacak miyiz? Batici aydin buna “evet” diyor. Iste sorun bu dinsizliktir.

Batinin bize sundugu çagdaslasma, aydinlanma, modernizm, sekülerizm, pozitivizm, materyalizm vs. hep o dinsizligin yaldizli ifadeleridir. Niçin? Hakimiyetini tahkim ile sömürmek için. Ama aydinimiz bunu anlamiyor. Oysa Islami atma demek, vatanini ve milletini satma demektir. Bu ise “efendilikten kölelige” düsüstür Zira kendisi olmaktan çikmis, sahsiyet ve zihniyetinden kopmus, din ve medeniyet degerlerini kaybetmis bir kisi ancak köle olmaya mahkumdur. Zavalli aydinimiz bunu bile anlamiyor.

Bu zincirsiz köleler, “Müslümandan aydin olmaz” diyorlar. Nedenmis? Çünkü aydin her düsünceyi sorgulayan, her statükoya baskaldiranmis. Müslüman ise, sorgusuz sualsiz Allaha, Peygambere, Kurana teslim olan insanmis. Bunlara baskaldiramayacagina göre, ondan aydin olmazmis. Peki, ya taklitçi köleden?

Maalesef Batililasma ve aydin bize bunalim ve buhrandan baska bir sey vermedi. Onlar yüzünden devlet ve millet birbirine kirgin ve kizgindir.Bu yüzden ülke yönetim, hukuk, ekonomi, egitim ve terbiye bakimindan bir sürü sorunlar altinda kivranmaktadir.Ve iste bu kitap, “Batici Aydin” tipinin düsünce ve davranislarindan örnekler sunarak çözüme bir katki çabasidir.

Çözüm ise, aydinlarin reddettigi Islamdan baskasi degildir.

Ödeme Seçenekleri
Ürün Yorumları (0) Ürün Yorumları (0)
Beğendiysen Paylaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.